Przedszkolaki z Brudzewic z wizytą u wójta PDF Drukuj Email

Jeden z listopadowych dni okazał się bardzo aktywnym dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brudzewicach. Maluchy miały okazję odbyć pierwszą w swym życiu wizytę w Urzędzie Gminy, przybywając do Poświętnego na zaproszenie wójta Michała Franasa. Oprócz spotkania z włodarzem gminy i zapoznaniem się pracą Urzędu Gminy, przedszkolaki odwiedziły również gminne instytucje kultury – Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną.

Spotkanie z wójtem było dla dzieci wielkim przeżyciem, ale również wspaniałym doświadczeniem. Przebiegło w niezwykle miłej i radosnej atmosferze, którego głównym punktem była rozmowa z włodarzem gminy podczas, której nie zabrakło wzmianki o uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości oraz tym czego oczekują nasi najmłodsi mieszkańcy od władz gminy. Na zakończenie spotkania wójt  podarował przedszkolakom odblaskowe opaski.

Kolejnym celem wizyty przedszkolaków był Gminy Ośrodek Kultury. Tutaj maluchy miały możliwość zapoznania się z działalnością instytucji, a ich przewodnikiem był dyrektor Łukasz Glimasiński.  W GOK-u dzieci nie tylko zadawały pytania, ale także uczestniczyły w zajęciach plastycznych  w ramach, których przyozdobiły kolorowymi listkami „jesienne drzewka przyjaźni”. Przedszkolaki z pasją oddały się pracy artystycznej, po zakończeniu której czekał ich słodki akcent.

Dzieci były także w bibliotece, w której zostały przywitane przez kierownika Marię Szufladowicz. Zwiedzały i zapoznały się z pracą jaka wykonywana jest w tej instytucji. Następnie odbyła się lekcja biblioteczna, która miała charakter patriotyczny nawiązujący tematyką do Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada. Dzieci poznały znaczenie słów: Patriotyzm i Ojczyzna, pogłębiona została wiedza o symbolach narodowych: Godle, Fladze i Hymnie. Podczas spotkania zostały odczytane legendy: ,,O białym orle”, ,,O Lechu , Czechu i Rusie”, a także wiersze: ,,Nasza Flaga”, ,,Ojczyzna”, ,,Wolnym być’’, ,,Święto Niepodległości”. Tutaj również spotkanie zakończyło się małymi słodkościami.

Wycieczka miała walory edukacyjno-rozrywkowe i na pewno zapadnie w pamięć maluchom. 

 
Designed by Templatka.pl