Pierwszaki w Dębie już po ślubowaniu PDF Drukuj Email

W Filialnej Szkole Podstawowej w Dębie odbyła się uroczystość ślubowania oraz pasowania na uczniów. W tych wyjątkowych chwilach, najmłodszym uczniom towarzyszyli: rodzice, starsi koledzy i koleżanki, wychowawca klasy Agnieszka Lasota, kierownik placówki Anna Nowak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Poświętnem Andrzej Gwizdoń. Gościem specjalnymi uroczystości był natomiast wójt gminy Poświętne Michał Franas.

Uroczystość rozpoczęła się od występu artystycznego bohaterów wydarzenia czyli uczniów klasy I. Dzieci pięknie wyrecytowały swoje wierszyki oraz rewelacyjnie odśpiewały piosenki, udowadniając tym samym, że zasługują na miano uczniów. Wszystkim występom towarzyszyły wielkie emocje, które malowały się nie tylko na twarzach dzieci, ale również ich bliskich i  rodziców. Nie mogło przy tym zabraknąć niezwykle ciepłego przyjęcia ze strony wszystkich zebranych oraz nagród w postaci gromkich braw.

Obok wygłoszenia roty ślubowania punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie na uczniów symbolicznym wielkim ołówkiem, którego dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej w Poświętnem Andrzej Gwizdoń.

Na dowód tego aktu uczniowie otrzymali od kierownik szkoły Anny Nowak oraz wychowawczyni Agnieszki Lasoty pamiątkowe dyplomy, książeczki SKO, rożki obfitości ze słodyczami oraz upominki od starszych kolegów i koleżanek z klasy II. Swe upominki nowym uczniom wręczył również w wójt Michał Franas oraz dyrektor Andrzej Gwizdoń.

Ale to nie był jeszcze koniec atrakcji! W klasie na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


 
Designed by Templatka.pl