Uczniowie posprzątali naszą okolicę PDF Drukuj Email

Zgodnie z wieloletnim już zwyczajem w minionym miesiącu uczniowie Szkoły Podstawowej w Poświętnem wzięli udział w corocznej akcji pt. „Sprzątanie Świata”, której głównym celem było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Zgodnie z istotą akcji wpisanej w ogólnopolską kampanię pod tym samym tytułem, wszyscy uczniowie podzieleni na grupy przeprowadzili zbiórkę odpadów w miejscach nieprzeznaczonych na ten cel.

Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III posprzątały teren otaczający naszą szkołę. Pozostali uczniowie zbierali śmieci znajdujące się wzdłuż naszych gminnych dróg prowadzących na Anielin, Mysiakowiec, Małoszyce, Gapinin, Poręby. Wszyscy uczestnicy akcji wykazali się niezwykłym entuzjazmem i dbałością o czystość środowiska.

Po zakończonej akcji możemy zauważyć, że z roku na rok zmniejsza się ilość śmieci wyrzucanych na przydroża i do lasu przez naszą społeczność oraz turystów odwiedzających naszą gminę. ‘Sprzątanie Świata’ jest przede wszystkim lekcją poszanowania otaczającego nas środowiska. Jej celem jest promowanie edukacji ekologicznej i odpadowej oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

 
Designed by Templatka.pl