Nowy plac zabaw w Buczku PDF Drukuj Email

Nowy plac zabaw w BuczkuWielką radość wśród najmłodszych mieszkańców Buczku i okolic sprawił nowy plac zabaw. Jest na nim m.in. zjeżdżalnia, karuzela obrotowa, huśtawka, drabinka karuzela obrotowa, oraz zjeżdżalnia. Wszystkie urządzenia są nowoczesne i bezpieczne. Opiekunowie maluchów mogą obserwować swoje pociechy na wygodnej ławeczce. Nie zabrakło również stojaka na rowery, co oznacza, że sama droga na plac zabaw jest już radością.

Budowa nowego placu zabaw jest inicjatywą mieszkańców Buczku, którym zależało na stworzeniu przyjaznego i bezpiecznego miejsca spotkań. Już teraz mieszkańcy doceniają jak dużą potrzebą było wybudowanie placu zabaw, twierdząc, że jego budowa była dobrym posunięciem. Dzieci chętnie spędzają tu czas. Jest czysto i kolorowo. W dużej mierze podziękowania należą się osobom zaangażowanym do wolontariatu celem wsparcia realizacji inwestycji. Rodzice twierdzą, że posiadając podwórko dzieci wybierają pójście na nowy plac zabaw.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej - budowa miejsca do rekreacji, integracji i spotkań mieszkańców sołectwa Buczek." Na budowę placu zabaw otrzymaliśmy wsparcie finansowe z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, w postaci dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych Gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.

W tym roku w naszej gminie jest realizowanych kilka projektów, gdzie m.in. powstają małe kolorowe skwerki dla dzieci. We współczesnym świecie bardzo ważne jest stworzenie ciekawego miejsca dla dzieci, gdzie mogą zażywać ruchu na świeżym powietrzu rywalizując z rozrywkami elektronicznymi.

Nowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w Buczku

Nowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w Buczku

Nowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w BuczkuNowy plac zabaw w Buczku

 
Designed by Templatka.pl