Rozpoczęła się budowa kanalizacji PDF Drukuj Email

We wrześniu w Poświętnem rozpoczęła się jedna z największych i najważniejszych inwestycji ostatnich lat na terenie gminy. W ramach realizowanego zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami od sieci oraz pompowniami ścieków w Gminie Poświętne – etap II” jednostka samorządowa wzbogaci się o blisko 5 km nowej sieci kanalizacyjnej w miejscowościach: Małoszyce, Poręby, Poświętne i Studzianna. Całkowita wartość inwestycji wynosi 3 347 324,45 zł, z czego ok. 60% tych kosztów stanowią pozyskane przez gminę środki zewnętrzne.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w Poświętnem na ul. Dworskiej i ul. Mjr Hubala. Roboty prowadzone są niezwykle sprawnie bez większych utrudnień dla mieszkańców Poświętnego i wszystkich użytkowników drogi.

Całe zadanie, którego zakończenie planowane jest na kwiecień 2018 roku zostało podzielone na dwie części. Pierwszą obejmującą budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o łącznej długości ok. 2 550 m zrealizuje Zakład Usług Wodociągowo-Hydraulicznych Ewa Cłapa z miejscowości Gazomia Nowa. Natomiast drugą część zadania w miejscowości Poświętne „Młynczysko” wykona firma Ceramika Serwis Sp. z o.o. z Opoczna.

 
Designed by Templatka.pl