KGW z Gminy Poświętne w Licheniu PDF Drukuj Email

W sobotę 9 września 2017 roku ponad pięćdziesiąt członkiń z wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Poświętne uczestniczyło w wspólnym wyjeździe do Lichenia, stanowiącym formę podziękowania ze strony wójta Michała Franasa za całoroczny trud pracy Pań na rzecz lokalnej społeczności. Program wyjazdu obejmował część religijną związaną ze zwiedzaniem Sanktuarium MB Licheńskiej oraz udziałem we mszy św., a także część rozrywkową, której głównym punktem był festyn nad Jeziorem Licheńskim w ramach odbywającego się tam VII Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu Bazyliki Licheńskiej oraz przepięknego jej otoczenia. W pierwszej części wyjazdu uczestnicy mieli okazję uczestniczyć we mszy św. w Bazylice głównej, zobaczyć panoramę Lichenia z 31 piętra wieży kościelnej, przeżyć w skupieniu wejście na kamienną Golgotę czy też zapoznać się z historią objawień Maryjnych oraz cudownego obrazu MB Licheńskiej.

Po przeżyciach duchowych przyszedł czas na rozrywkę tj. uczestnictwo w festynie z okazji odbywającego się nad Jeziorem Licheńskim Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich. Oprócz degustacji przepysznego tortu, żurku z kiełbasą oraz pieczonych ziemniaków było również wiele innych atrakcji. Na scenie wystąpiły zespoły ludowe oraz przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z całego kraju. Zjazd był wspaniałą okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń z członkiniami KGW z różnych regionów. Oprócz pogody wszystkim dopisywały także wspaniałe humory i radosna atmosfera.

 
Designed by Templatka.pl