Wyprawka dla uczniów z Poświętnego PDF Drukuj Email

W dniu 24 sierpnia b.r. w ramach prowadzonej już od sześciu lat akcji „Energiczny Tornister” przedstawiciele  PGE Dystrybucja S.A. z Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim zawitali do Gminy Poświętne, gdzie dyrektor Krzysztof Konicki wraz z wójtem Michałem Franasem obdarowali liczną grupę dzieci nowymi plecakami szkolnymi wraz z całkowitym ich wyposażeniem.  W spotkaniu uczestniczyli również: Kierownik Posterunku Opoczno Andrzej Mendrecki, Specjalista ds. Komunikacji Bożena Matuszczak – Królak, Inspektor BHP Andrzej Wierzejski. W powiecie opoczyńskim podobna akcja zostanie zrealizowana jeszcze tylko w jednej gminie.


To niezwykłe spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Poświętnem, gdzie zgromadzili się rodzice wraz ze swoimi pociechami, które od września rozpoczynają naukę w szkole. Wójt Gminy Poświętne Michał Franas wraz z przedstawicielami PGE Dystrybucja S.A. wręczyli dzieciom tzw. wyprawki szkolne. W plecakach dzieci znalazły zeszyty, piórniki, farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier wycinankowy, klej, nożyczki i plastelinę. Wartość wyprawki to ok. 130 zł.


Ale spotkanie z dziećmi nie dotyczyło jedynie wręczenia bogatego wyposażenia szkolnego. Nie zabrakło przy tej okazji ważnych walorów edukacyjnych. Podczas przeprowadzonej pogadanki tzw. „energetycznej lekcji” dzieci dowiedziały się również, czym jest energia elektryczna i jak unikać niebezpieczeństw związanych z prądem. Młodzi mieszkańcy gminy chętnie odpowiadali na pytania i uczestniczyli w tematycznych konkursach. W ślad za Wójtem dzieci chętnie przymierzały ubranie ochronne elektryka co jeszcze bardziej zobrazowało niebezpieczeństwo postępowania z prądem elektrycznym. Na koniec spotkania Wójt obdarował dzieci drobnymi upominkami, życząc im powodzenia w nowym roku szkolnym.  Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.


Władze gminy składają serdeczne podziękowania dla spółki PGE Dystrybucja na czele z dyrektorem Rejonu Energetycznego Tomaszów Mazowiecki Krzysztofem Konickim za tak wspaniałą inicjatywę, której nalepszym podsumowaniem są nieskrywane uśmiechy i radość dzieci.

 
Designed by Templatka.pl