Nowe place zabaw oraz kolejne remonty drogowe PDF Drukuj Email

Nowe place zabaw oraz kolejne remonty drogoweSzerokim zakresem prowadzone są remonty dróg gminnym metodą powierzchniowego utrwalenia nawierzchni emulsją bitumiczną. Realizowane sprawnie przedsięwzięcia przynoszą wymierne efekty w postaci kolejnych nowych odcinków drogowych. Ale to nie wszystko, gdyż włodarze gminy nie ograniczają się jedynie do inwestycji drogowych. W miejscowści Buczek powstał nowy plac zabaw dla dzieci, a wkrótce najmłodszych czekają kolejne niespodzianki…

Niezwykle pracowite wakacje w Poświętnem już przyniosły wspaniały reultat w postaci kilku nowych odcinków drogowych o łącznej długości blisko 4 km. W ostatnim czasie wykonana została droga łącząca miejscowości Ponikła i Kozłowiec oraz dwa odcinki w Mysiakowcu.

Realizacja tych dróg to zarówno wypełnienie opracowanej wcześniej strategii poprawy infrastruktury komunikacyjnej naszej gminy, jak również odpowiedź na wieloletnie oczekiwania mieszańców.

Poprawa infrastruktury gminy nie ogranicza się jedynie do dróg. Ważnym celem jest stworzenie miejsc dzięki, którym gmina będzie przyjazna dla najmłodszych mieszkańców i gości. Tym samym w miejscowości Buczek powstał nowy plac zabaw. Należy przypomnieć, że realizacja tego przedsięwzięcia doszła do skutku dzięki ofiarności serca jednego z mieszkańców wioski pana Stanisława Lisa. Jeszcze w minionym roku przekazał on nieodpłatnie na rzecz gminy swoją nieruchomość w miejscowości Buczek pod warunkiem, że powstanie tam plac zabaw dla najmłodszych.

Plac zabaw w Buczku to dopiero początek, gdyż wkrótce zostaną zrealizowane kolejne niespodzianki dla najmłodszych w miejscowościach Brudzewice, Stefanów i Studzianna.

 
Designed by Templatka.pl