Spotkanie z biegaczami PDF Drukuj Email

Na zaproszenie wójta Michała Franasa w dniu 1 sierpnia 2017 roku do Urzędu Gminy przybyli mieszkańcy gminy Poświętne, którzy w minioną sobotę brali udział w biegu Powstania Warszawskiego. To niezwykłe spotkanie z lokalnymi biegaczami miało swój wyjątkowy charakter, gdyż odbyło się w dniu rocznicy wybuchu pamiętnego i tragicznego powstania, a w dużej mierze było poświęcone rozmowie o promocji wartości patriotycznych poprzez sport i aktywność fizyczną. O niezwykłości biegu oraz swoich nie tylko sportowych przeżyciach opowiadali obecni na spotkaniu: Wojciech Jaskuła, Dawid Milczarek, Piotr Wojciechowski oraz Kacper Sobczyk.

Niniejsze wydarzenie to jedna z największych imprez biegowych w Polsce, a ze względu na okoliczności uznawana przez większość biegaczy za jeden z najbardziej niepowtarzalnych biegów w kraju. Na trasie biegu ustawione są grupy rekonstrukcyjne, które dopingują biegaczy. Pod mostem na ulicy Karowej oraz w tunelu na Wisłostradzie ustawione są głośniki, z których wydobywają się odgłosy walk o Warszawę jakie miały miejsce w sierpniu 1944r. Bieg zaczyna się o godz. 21, więc przy zapadającym zmroku, który dodatkowo czyni atmosferę jeszcze bardziej wyjątkową.

Na spotkanie biegacze przyszli w okolicznościowych koszulkach biegowych. W trakcie omówione zostały m.in. plany treningowe oraz najbliższe starty grupy, a także kwestie związane z promocją gminy Poświętne oraz wartości patriotycznych na płaszczyźnie sportowej. Na pamiątkę biegacze podarowali wójtowi pamiątkowy medal, który był wręczany każdemu uczestnikowi biegu. Z kolei włodarz gminy prosząc o dalsze aktywne promowanie gminy ofiarował przybyłym gościom specjalne gadżety.

 
Designed by Templatka.pl