Półkolonie w Anielinie i inne wakacyjne atrakcje dla najmłodszych PDF Drukuj Email

Pierwsze w historii gminy Poświętne półkolonie dla dzieci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczy zdecydowanie większa od przewidywanej przez organizatorów liczba uczestników. Przez tydzień ponad 40-osobowa grupa dzieci miała okazję uczestniczyć w zupełnie darmowych oraz niezwykle ciekawych zajęciach, które obejmowały m.in.: warsztaty plastyczno-techniczne, kurs tańca ludowego, warsztaty kulinarne, zajęcia artystyczne oraz sportowo-ruchowe. Półkolonie zorganizowane w świetlicy wiejskiej w Anielinie to efekt inicjatywy wójta Michała Franasa oraz zawiązanej współpracy pomiędzy Gminą Poświętne oraz Fundacją „Ostoja” z Opoczna. To jednak nie wszystko, gdyż  władze gminy  przygotował dla najmłodszych również inne wakacyjne atrakcje...

Zajęcia dla dzieci w Anielinie odbywały się codziennie przez 5 godzin. Prowadzili je pracownicy fundacji, którzy byli również wspierani przez lokalną społeczność tj. panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Anielinie. Ostatniego dnia na półkolonie zawitali przedstawiciele Posterunku Policji w Drzewicy: kierownik sierż. szt. Paweł Baran oraz dzielnicowy sierż. sztab. Michał Szczepanik. Wśród gości znalazł się też wójt gminy Poświętne Michał Franas, który dziękując fundacji za zorganizowanie półkolonii, podkreślił również obecność specjalnych gości z Policji. Obecność funkcjonariuszy była związana z przeprowadzeniem pogadanki z dziećmi nt. „Bezpiecznych wakacji”. Była mowa o przepisach ruchu drogowego, bezpieczeństwie podczas zabawy w okolicach zbiorników wodnych oraz zachowaniu w sytuacjach różnych zagrożeń.

To nie koniec atrakcji dla najmłodszych, gdyż przygotowują je również gminne instytucje kultury. Pierwszy tydzień zajęć pn. "Kulturalne wakacje" realizowanych wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem oraz Gminną Bibliotekę Publiczną odbył się w dniach 4-8 lipca. Oprócz tradycyjnych zajęć plastyczno-technicznych, przybyli do GOK i GBP mieli okazję również uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, grze terenowej rozgrywanej w Poświętnem oraz wspólnym tworzeniu teledysku do piosenki. A już od 1 sierpnia na najmłodszych czeka kolejny tydzień interesujących zajęć. Zapraszam wszystkie dzieci do udziału w naszych wakacyjnych akcjach.


 
Designed by Templatka.pl