Dzień Matki i Dzień Dziecka w ZSS w Poświętnem PDF Drukuj Email

Koniec miesiąca maja oraz początek czerwca to szczególnie aktywne, ale i uroczyste dni dla społeczności szkolnych. Fakt ten wynika z dwóch kalendarzowych świąt - Dnia Matki (26 maja) i Dnia Dziecka (1 czerwca). Zgodnie z tym w Zespole Szkół Samorządowych w Poświętnem odbyły się stosowne obchody tych dni. I tak 26 maja br. na zaproszenie uczniów oraz grona pedagogicznego do szkoły przybyły drogie wszystkim mamy i mamusie, które miały okazję uczestniczyć nie tylko w uroczystej akademii, ale również w smacznym i słodkim  poczęstunku. Mnóstwo było również życzeń, podziękowań, uśmiechów oraz wszechobecnej uprzejmości i serdeczności. W dniu 1 czerwca role nieco się odwróciły, gdyż swoje święto obchodzili wszyscy uczniowie. Wzorem lat poprzednich w ZSS w Poświętnem zorganizowany został Piknik Profilaktyczny połączony z Dniem Dziecka dla wszystkich uczniów z terenu Gminy Poświętne.

Wśród wielu zaplanowanych na 1 czerwca wydarzeń były pokazy OSP KSRG Poświętne oraz konkursy z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Wojewódzkiej w Łodzi i Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Powyższym atrakcjom towarzyszyły rozgrywki sportowe oraz liczne propozycje dla najmłodszych wychowanków m.in. gry i zabawy na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Dla wszystkich uczestników pikniku rodzice przygotowali smaczny poczęstunek, a dyrekcja szkoły ochładzające lody.

Podczas Pikniku zastępca wójta Gminy Poświętne Maria Grzybek wraz z p.o. dyrektora Jerzym Tulinem oraz przewodniczącym GKRPA Zdzisławem Serafinem i innymi członkami Komisji wręczyli wiele atrakcyjnych nagród dla laureatów konkursów plastycznych oraz sportowo-sprawnościowych.

Warto przypomnieć, że organziacja tego wydarzenia została zapoczątkowana jeszcze przez ówczesnego radnego, a obecnego wójta Michała Franasa, a dzisiaj stanowi stały punkt szkolnego  i gminnego kalendarza wydarzeń. Dziękujemywszystkim, którzy włączyli się w organizację święta naszych dzieci i uczniów.


Dzień Matki:Dzień Dziecka połączony z Piknikiem Profilaktycznym:


 
Designed by Templatka.pl