Wójt Gminy Poświętne zaprasza na Wyścig Kolarski PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Poświętne oraz Organizatorzy zapraszają na IV etap XII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Mjr Hubala który odbędzie się w dniu 3 czerwca 2017 roku (sobota). Start wyścigu planowany jest o godz. 12.00 przed Bazyliką MB Świętorodzinnej w Poświętnem. Wydarzenie to poprzedzi o godz. 10.00 modlitwa w świątyni w intencji Hubalczyków, gdzie odbędzie się inscenizacja wejścia oddziału majora Hubala z Pasterki roku 1939. Zanim zawodnicy ruszą do sportowego boju nastąpi jeszcze składanie wiązanek i kwiatów przy Szańcu Hubala w Anilinie, a o godz. 11.45 kolarzy powita Włodarz Poświętnego Michał Franas. To jednak nie koniec wydarzeń patriotyczno-sportowych, które odbędą się tego dnia w Poświętnem.

 

Władze gminy Poświętne przygotowały bogaty program artystyczny, który rozpocznie się od godz. 12. Na scenie przed Bazyliką wystąpią artyści i animatorzy kultury na czele z pracownikami jednostek kultury, członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich, lokalnymi muzykami, dziećmi i młodzieżą z okolicznych szkół. Nie zabranie wspomnień o majorze Hubalu ukrytych w publikacjach książkowych oraz utworach muzycznych. Wśród uczestników przeprowadzony zostanie również quiz wiedzy o majorze Hubalu oraz wręczone zostaną nagrody. Występom będą towarzyszyły stoiska tematyczne wystawione m.in. przez KGW Poświętne oraz Stowarzyszenie Dolina Pilicy z Tomaszowa Mazowieckiego. Wyścig będzie relacjonowany przez dwie ogólnopolskie stacje telewizyjne: TVP i Polsat.

Program wydarzeń w Poświętnem

IV Etap Poświętne – Opoczno dn. 03.06.2017 – 176,20 km

  • 10.00 – Modlitwa w Bazylice w Poświętnym w intencji Hubalczyków
  • 10.45 – Składanie wiązanek i kwiatów przy Szańcu Hubala
  • 11.00 – Początek podpisywania listy startowej, prezentacja ekip
  • 11.45 – Powitanie kolarzy przez Wójta Poświętnego
  • 12.00 – Start ostry
  • 12.05 – 15.00 – Program artystyczny przed Bazyliką w Poświętnem
  • 15.30 – Wjazd na okrążenia w Opocznie
  • 16.30 – Uroczyste zakończenie, wręczenie nagród i koszulek klasyfikacji.

 

W dniu 30 maja w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się konferencja prasowa z udziałem ogólnopolskich mediów, w czasie której przedstawiono szczegóły organizowanego w dniach 31.05 – 04.06 XII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala. W konferencji uczestniczyli m.in. dyrektor wyścigu Andrzej Sypytkowski, burmistrz Opoczna Rafał Kądziela, burmistrz Drzewicy Janusz Wieruszewski oraz wójt gminy Poświętne Michał Franas, który promował walory turystyczne i rekreacyjne naszej gminy.


 
Designed by Templatka.pl