Sezon aktywnej rekreacji rozpoczęty PDF Drukuj Email

Sezon rowerowy oraz czas aktywnego spędzania wolnego czasu w naszej gminie oficjalnie został rozpoczęty. W sobotę 13 maja odbył się zorganizowany przez wójta Michała Franasa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem Majówkowy Rajd Rowerowego szlakiem rzeki Pilicy. Uczestnicy wydarzenia pokonali na swych rowerach łącznie ponad 40-kilometrową trasę wiodącą z Poświętnego do miejscowości Łęgonice Małe zlokalizowanej na terenie województwa mazowieckiego w gminie Odrzywół.

Wyprawa rowerowa była połączona ze zwiedzaniem interesujących miejsc znajdujących się na trasie przejazdu. Pasjonaci aktywności rowerowej m.in. zwiedzili zabytkowy drewniany kościół z XVIII w. p.w. św. Marii Magdaleny w Łęgonicach Małych oraz poznali bogatą historię tejże miejscowości, będącej niegdyś miastem arcybiskupim. W programie rajdu była również wizyta w Izbie Regionalnej w Myślakowicach stanowiącej małe, wiejskie muzeum prezentujące zbiór wytworów kultury ludowej z XIX i XX wieku. Dla niektórych ciekawym odkryciem było dotarcie do przeprawy promowej - jednej z niewielu jeszcze istniejących na rzece Pilicy – dla której napędem jest… siła ludzkich rąk. Podsumowaniem wydarzenia było wspólne dla wszystkich uczestników ognisko nad rzeką Pilicą w okolicach Gapinina.

Dziękujemy wszystkim sympatykom jazdy na rowerze za udział na naszej wspólnej wyprawie. Rajd ten pokazuje, że jest wiele ciekawych miejsc w naszej okolicy, gdzie warto dotrzeć rowerem. Zainteresowanie mieszkańców kolejną rowerową wyprawą sprawia, że nie wykluczamy organizacji następnego rajdu podczas nadchodzących wakacji.

DSC09366

 
Designed by Templatka.pl