Warsztaty garncarstwa PDF Drukuj Email

W Gminnym Ośrodku Kultury w Poświętnem odbyły się warsztaty garncarstwa tradycyjnego, których uczestnikami byli dzieci i młodzież z terenu gminy. Gośćmi specjalnymi oraz zarazem uczestnikami warsztatów, które poprowadził mistrz tego rzemiosła i kontynuator rodzinnych tradycji rękodzielniczych Ryszard Arkuszyński, byli: wójt Michał Franas, zastępca wójta Maria Grzybek oraz przewodnicząca gminna KGW Urszula Twaróg. Podczas wspaniałej zabawy dla wszystkich uczestników, na kole garncarskim zwanym potocznie "kółkiem" powstały różne gliniane cudeńka - dzbanki, wazony, misy, skarbonki i inne naczynia.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury ze Stowarzyszeniem Dolina Pilicy przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

1

To nie koniec niespodzianek dla mieszkańców Gminy Poświętne na 2017 rok. Planowane są już kolejne warsztaty, które z dużym prawdopodobieństwem odbędą się podczas Dożynek Gminno-Parafialnych. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do udziału w niniejszych warsztatach.


2


 
Designed by Templatka.pl