Informacja dla hodowców drobiu PDF Drukuj Email

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opocznie przypomina o wejściu w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 roku w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Przepisy ww. rozporządzenia obowiązują również w gospodarstwach utrzymujących drób na własne potrzeby.

Zgdnie z punktem 2  nakazuje się między innymi:

"a) odosobnienie drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami,

b) zgłaszanie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych,"

Wobec powyższego do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Opocznie należy dostarczyć zgłoszenie dotyczące utrzymywanego drobiu (załącznik).

Zachęcamy również do zapoznania się z treścią apelu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii w przedmiotowej sprawie.


Wzór zgłoszenia do Powiatowego Lekarza Weterynarii (plik .jpg)

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Apel do hodowców drobiu

 
Designed by Templatka.pl