Karnawałowe spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich PDF Drukuj Email

W sobotę 11 lutego 2017 roku w obiekcie konferencyjno-szkoleniowym w Stefanowie odbyło się uroczyste spotkanie członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Poświetne. W wydarzeniu uczestniczyło niemal sto pań skupionych w sześciu kołach działających na terenie gminy. Byli również zaproszeni goście wśród, których znaleźli się m.in. wójt gminy Poświętne Michał Franas i zastępca wójta Maria Grzybek. Z racji przypadającego okresu karnawału w trakcie spotkania nie zabrakło wspaniałej zabawy oraz stroi z różnych epok. Największym hitem wieczoru okazały się jednak niezapowiedziane odwiedziny tajemniczej pani Pelagii (w rolę, której wcielił się sam… wójt Michał Franas) oraz wygłoszony przez nią monolog.

Zabawa rozpoczęła się od oficjalnego powitania wszystkich przybyłych gości przez Gminną Przewodniczącą KGW panią Urszulę Twaróg. Smacznym poczęstunkom towarzyszyła wspaniała zabawa. Wszyscy bawili się przy muzycznym akompaniamencie oraz prowadzeniu zabawy przez panów orkiestrantów współpracujących na stałe z KGW (jednego z kołem w Poświętnem i dwóch z kołem w Dębie). Wspaniała atmosfera spowodowała, że nie zabrakło licznych solowych oraz grupowych wykonań wokalnych pieśni ludowych i biesiadnych. Wszyscy dali się również porwać do wspólnej zabawy tanecznej. Przerwy umilały przedstawiane przez panie z KGW występy satyryczne oraz okolicznościowe anegdoty.

Specjalnym punktem wieczoru okazała się niespodzianka przygotowana przez wójta Michała Franasa. Wcielając się w rolę członkini zarządu wojewódzkiego KGW pani Pelagii oraz przywdziewając tradycyjny opoczyński strój ludowy włodarz Poświętnego otrzymał od wszystkich gromkie brawa. Jeszcze większe emocje, salwy śmiechu i oklaski wzbudził występ Pani Pelagii, która w satyryczno-ironicznym monologu zobrazowała działalność władz gminy na czele z… wójtem Poświętnego i jego zastępcy. W trakcie swego występu Pani Pelagia odśpiewała również piosenkę o miłości nawiązującą do nadchodzących Walentynek oraz dała się porwać do tradycyjnego opoczyńskiego oberka.

W trakcie dalszej zabawy uczestnicy spotkania w wspaniałych humorach i muzycznych rytmach bawili się do późnych godzin wieczornych.

 
Designed by Templatka.pl