Wójt czytał przedszkolakom podczas bajkowego tygodnia PDF Drukuj Email

W minionym tygodniu w Samorządowym Przedszkolu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brudzewicach odbył się cykl spotkań z bajką. Spotkania te miały na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców gminy Poświętne. Bajki dzieciom czytały osoby pełniące różne funkcje w lokalnej społeczności. Jako pierwszy przedszkolaków odwiedził wójt Gminy Poświętne Michał Franas. Dzieciom nie trzeba było przedstawiać Pana Wójta, gdyż okazało się, że znakomita większość z nich zna osobę zarządzającą naszą Gminą.

W trakcie tego niecodziennego wydarzenia włodarz gminy odczytał wszystkim dzieciom bajkę pt. „Trzy świnki”, która wprawiła młodych słuchaczy w radosny i pogodny nastrój. Nie zabrakło także chwil na wspólną rozmowę i degustację ofiarowanych przez wójta słodkich upominków. W dowód wdzięczności za wizytę i miłe spotkanie młodzi mieszkańcy gminy podarowali włodarzowi pamiątkowe zdjęcie.

W kolejnych dniach Przedszkole w Brudzewicach odwiedzili: Pani Zofia Bartos – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Brudzewicach, Pani Maria Szufladowicz – Kierownik – Biblioteki Publicznej w Poświętnym, Bartłomiej Starus – Naczelnik OSP w Brudzewicach. Goście przeczytali dzieciom bajki zaliczane do kanonu klasyki literatury dziecięcej. Cykl cieszył się dużym zainteresowaniem u dzieci, każdego dnia z zaciekawieniem oczekiwały pojawienia się kolejnego gościa.

Przypomnijmy jeszcze, że w zeszłym roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brudzewicach przeprowadzony został cykl spotkań podczas, których bajki przedszkolakom czytali goście z całego powiatu opoczyńskiego (m.in. leśnicy, policjanci, samorządowcy).

 
Designed by Templatka.pl