Wszyscy pierwszacy już po ślubowaniu PDF Drukuj Email

W wszystkich szkołach działających na terenie gminy Poświętne odbyły się już uroczystości ślubowania oraz pasowania na uczniów. W tych wyjątkowych dla wszystkich pierwszaków chwilach towarzyszyli im: rodzice, starsi koledzy i koleżanki, wychowawcy i nauczyciele na czele z dyrektorem oraz kierownikami jednostek. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele władz Gminy – wójt Michał Franas oraz zastępca wójta Maria Grzybek.

Wszystkie uroczystości miały wyjątkowy i podniosły charakter. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z wielkim wdziękiem zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Ponadto chcąc udowodnić, że w pełni zasługują na miano ucznia musieli wykazać się odwagą i wiedzą w licznych zapytaniach i zgadywankach. Całości towarzyszyły niemałe emocje, które widoczne były nie tylko na twarzach dzieci, ale również ich bliskich i rodziców.

Z okazji oficjalnego włączenia do grona szkolnej społeczności nowi uczniowie otrzymali z rąk władz gminy, dyrekcji i kierownictwa szkół nie tylko stosowne gratulacje, ale również pamiątkowe dyplomy, atrakcyjne upominki oraz słodkie poczęstunki. Największą jednak nagrodą dla najmłodszych uczniów były gromkie brawa, które otrzymali od wszystkich zgromadzonych na uroczystości.

 
Designed by Templatka.pl