Dziennikarze branży turystycznej w Poświętnem PDF Drukuj Email

Po odsłonięciu w centrum Poświętnego tablicy informacyjnej prezentującej dorobek filmowy gminy przyszedł czas na kolejny etap realizacji projektu „Filmowe Łódzkie”. Podziwiając obiekty i miejsca związane z filmową przeszłością gminy, do Poświętnego zawitali dziennikarze branży turystycznej, a w tym przedstawiciele ogólnokrajowych wydawnictw. W rolę gospodarza i przewodnika dla grupy reporterów wcielił się wójt Michał Franas.

W trakcie dwudniowego wyjazdu studyjnego jaki odbyli dziennikarze, podążając filmowym szlakiem województwa łódzkiego, nie mogło zabraknąć Gminy Poświętne, która jest jednym z ważniejszych jego punktów. Opowiadając o bogatym dziedzictwie filmowym gminy, wójt Michał Franas przedstawił przybyłym gościom obiekty i miejsca związane z realizacją prawie dwudziestu produkcji filmowych, a także przywołał związane z tym ciekawe historie i anegdoty.

Jeszcze w bieżącym miesiącu w ramach projektu „Szlak Filmowy Województwa Łódzkiego” realizowanego przez Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO oraz współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na teren gminy Poświętne zawita grupa przewodników, która zapozna się z jej filmowymi walorami. Ponadto stale powstają nowe inicjatywy związane zarówno z realizowanym projektem, jak również funkcjonującym stowarzyszeniem "Poświętne – nakręcona gmina".

 
Designed by Templatka.pl