Orkiestra „Bazylikon” z nagrodą Sejmiku Województwa Łódzkiego PDF Drukuj Email

Decyzją Sejmiku Województwa Łódzkiego Klasztorna Orkiestra Dęta „Bazylikon” im. ks. Kazimierza Jelonka w Studziannie otrzymała w dziedzinie kultury nagrodę finansową w kwocie 5 000 zł. Tym samym znalazła się w ekskluzywnej grupie 20 wyróżnionych podmiotów, osób i organizacji z województwa łódzkiego. Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpił wójt gminy Poświętne Michał Franas.

Przypomnijmy, że Klasztorna Orkiestra Dęta „Bazylikon” funkcjonuje już prawie pół wieku i nosi imię jej wspaniałego założyciela ks. Kazimierza Jelonka. Kapelmistrzem Orkiestry jest Bogusław Małachowski, natomiast funkcję prezesa pełni Marian Kupis.

Orkiestra od wielu lat skupia orkiestrantów, którzy działają na zasadzie grupy niesformalizowanej poświęcając swój wolny czas na pasję gry. Ta pasja w wielu przypadkach przeradza się w tradycję, gdyż orkiestra przyciąga również kolejne pokolenia przedstawicieli tych samych rodzin.

Orkiestra od kilku dekad uświetnia uroczystości parafialne jak i gminne. Ma w swoim dorobku również wiele prestiżowych występów jak choćby ten z 2003 roku w Watykanie podczas mszy św. odprawianej przez papieża Jana Pawła II.

„Bazylikon” to wizytówka Gminy Poświętne i Parafii Studzianna, znak rozpoznawczy, który niewątpliwie wyróżnia nas na tle całego powiatu, województwa, a nawet kraju.

Uroczyste wręczenie nagrody i dyplomu nastąpi 27 października o godz. 13.00 w Łódzkim Domu Kultury.

 
Designed by Templatka.pl