Święto Pieczonego Ziemniaka w Brudzewicach PDF Drukuj Email

W dniu 2 października 2016 roku na placu przed szkołą w Brudzewicach odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. To już kolejna edycja imprezy integrującej uczniów, rodziców, wychowawców oraz zaproszonych gości. Przy pięknej pogodzie zorganizowano wiele gier i zabaw dla uczniów, rodziców, wychowawców i zaproszonych gości, ale nie były to jedyne atrakcje przygotowane na ten dzień.

Imprezę o godz. 14 rozpoczęli: Wójt Gminy Poświętne Michał Franas oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brudzewicach Elżbieta Grzegorska, witając wszystkich przybyłych oraz życząc udanej zabawy.

Nie zabrakło wielu zaproszonych gości, a wśród których byli m.in.: reprezentująca posła na Sejm RP Roberta Telusa – Maria Witkowska, wiceprzewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Poświętne Marian Grzegorski, Radni Rady Gminy Poświętne, Sołtysi - Krystyna Petrus, Henryk Łaski i Leszek Wiechecki, członkowie Koła Łowieckiego „Diana”, ks. Jan Chodór, Prezes Zarządu OPTEX w Opocznie Dobiesław Kaczuba.

Jako pierwsi z swym repertuarem muzyczno-tanecznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Brudzewicach. Występy te zostały nagrodzone gromkimi brawa, ale był to dopiero początek wspaniałej zabawy, której kolejnym punktem były ziemniaczane zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców. Wśród wielu konkursów najwięcej emocji wywołał wybór najciekawszej pracy pt. ”ziemniaczane cudaki” , które przygotowały dzieci. Wszystkie prace  były tak piękne i pomysłowe , ze wybór najlepszych był niezwykle trudny dla oceniającej komisji. Nie zabrakło również „wykopów ziemniaków”, „obierania i ścierania ziemniaków na czas” czy „konkursu na najdłuższą obierkę”. Zarówno ci najmłodsi  jak i ich rodzice świetnie radzili sobie w rozgrywanych konkurencjach.

Zasłużone nagrody wręczyli: Wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brudzewicach Elżbieta Grzegorska oraz pracownicy placówki. Ponadto Wójt ufundował dla wszystkich najmłodszych podopiecznych oraz uczniów szkoły w Brudzewicach ciekawy zestaw upominków i słodyczy.

Na wszystkich zgromadzonych czekały również przygotowane stoiska z różnymi potrawami, gdzie „królował” ziemniak. Wszystkim smakowały dobrze wypieczone w ognisku ziemniaki, a dodatkiem do nich były kiełbaski i kaszanka z grilla.


 
Designed by Templatka.pl