„Filmowe Łódzkie” zaczyna się w Poświętnem PDF Drukuj Email

Gmina Poświętne przystąpiła do projektu „Filmowe Łódzkie”. Dołączając do filmowego szlaku turystycznego wójt Michał Franas odsłonił w centrum Poświętnego tablicę informacyjną prezentującą dziedzictwo filmowe Gminy Poświętne. Celem projektu jest promocja dorobku filmowego naszego województwa oraz budowanie turystyki filmowej.

Tablica została zlokalizowana w centrum Poświętnego w pobliżu Bazyliki, która już wielokrotnie stanowiła plan dla różnych produkcji filmowych. Projekt „Filmowe Łódzkie”  wpisuje się w strategię promocji gminy, korzystającej z dorobku filmowego naszej małej ojczyzny, który sprawia, że niewątpliwie wyróżniamy się na tle innych gmin.

Jednym z pierwszych turystów, który mógł zapoznać się z nową tablicą informacyjną był dyrektor Miejskiej Biblioteki w Opocznie Jerzy Misiurski. Dyrektor nie krył dużego zainteresowania dorobkiem filmowym gminy.

Tablica to tylko jeden z elementów prowadzonego projektu. Poświętne jako jedno z miejsc filmowego szlaku turystycznego znalazło się w specjalnym folderze informacyjnym, a o jego dorobku filmowym będą informować przeszkoleni przewodnicy wycieczek turystycznych poświęconych tematowi szlaku i dziedzictwa filmowego województwa łódzkiego.

Projekt „Szlak Filmowy Województwa Łódzkiego” realizowany przez Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W przyszłości ma powstać więcej tego typu miejsc z informacją o filmach zrealizowanych w gminie Poświętne.

Więcej informacji o filmowym szlaku znajduje się na stronie: http://filmowelodzkie.pl/ . Zapraszamy do jej odwiedzin.

 
Designed by Templatka.pl