Zapraszamy na "Tańce Hulanki" na odpuście św. Michała PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Justyna Jakubczyk-Lassota oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem serdecznie zapraszają na „Tańce Hulanki” na odpuście św. Michała, które odbędą się w dniu 25 września 2016 roku w Poświętnem przy ul. Szkolnej (tuż obok Kościoła św. Anny).

Plakat Tańce - hulanki na dechach 2016

„Tańce Hulanki” to wydarzenie, mające na celu propagować muzykę i tańce ludowe. W plenerze, w malowniczym miejscu, wystąpią muzycy starego i młodego pokolenia-mistrzowie muzyki tradycyjnej i znakomici kontynuatorzy: kapela Tadeusza Lipca, kapela Pauli Kinaszewskiej, Wiesława Gromadzka, Zawołany Skład Weselny, czyli kapela Mateusza Niwińskiego, Kapela Od Niechcenia Joanny Strelnik, kapela Tomka Stachury. Warsztaty Tańca poprowadzi, Czesław Oberek Pióro.

Tegoroczne „Tańce Hulanki” to już czwarta edycja, której organizacja po raz pierwszy została dofinansowana ze środków Łódzkiego Domu Kultury – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego oraz z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

INF O DOFINASOWANIU KOLORWŁ dofiansowanie               

Aby poczuć już teraz unikalną atmosferę tego wydarzenia zapraszamy do odwiedzenia i polubienia profilu na facebook-u, który dostępny jest tutaj.

Zapraszamy również do śledzenia nas na twitterze @Tance_Hulanki oraz kanale youtube Tance Hulanki 2016.

Poniżej przypominamy relację z zeszłorocznej edycji.


 
Designed by Templatka.pl