Rozpoczęcie roku szkolnego w reaktywowanej szkole w Dębie PDF Drukuj Email

Tradycyjnie 1 września jest dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla wszystkich uczniów w naszym kraju. Uroczystości inaugurujące nowy rok nauki odbyły się również w szkołach funkcjonujących na terenie naszej gminy. Szczególny charakter miało rozpoczęcie w reaktywowanej szkole w Dębie, w którym uczestniczył wójt gminy Poświętne Michał Franas.  

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania dzieci, rodziców, władz gminy, nauczycieli i wszystkich pozostałych osób przybyłych na uroczystość. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał wójt Michał Franas. W swej mowie przybliżył zaszłe zmiany organizacyjne, historię reaktywacji szkoły, a także zrealizowane w okresie wakacji prace remontowe oraz planowane najbliższe zadania inwestycyjne w placówce. Włodarz gminy podziękował zarazem za trud pracy dotychczasowej pani kierownik Monice Skonecznej, a także pogratulował objęcia stanowiska pani Annie Nowak.

Nowa kierownik szkoły przedstawiła nauczycieli prowadzących zajęcia, a także wychowawców poszczególnych klas w obecnym roku szkolnym. Wójt wręczył każdemu z dzieci drobny upominek i życzył im miłej nauki w nowej klasie.

W uroczystościach rozpoczęcia nowego roku szkolnego w ZSS im. Jana III Sobieskiego w Poświętnem władze gminy reprezentowała wicewójt Maria Grzybek.

 
Designed by Templatka.pl