Wycieczka KGW i Samorządowców z gminy Nieborów w Poświętnem PDF Drukuj Email

Na terenie gminy Poświętne gościli samorządowcy oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Nieborów k. Skierniewic. Przybyła wycieczka poznała największe atrakcje gminy takie jak: Bazylika Matki Boskiej Swiętorodzinnej, kościoły pw. św. Anny i św. Józefa oraz szaniec mjr Hubala. Goście zapoznali się z bogatą historią filmową gminy oraz zobaczyli wiele plenerów z filmów kręconych na jej terenie. Gospodarzami wycieczki byli wójt Michał Franas, zastępca wójta Maria Grzybek oraz przewodnicząca KGW – Urszula Twaróg. Natomiast po najciekawszych obiektach gminy oraz o jej dorobku filmowym opowiadał pełniący rolę niezawodnego przewodnika – prezes stowarzyszenia „Poświętne – nakręcona gmina” Wojciech Jaskuła.

Symptomatyczne jest, że Nieborów jest również gminą z bogatą tradycją filmową stąd główne zainteresowanie uczestników wycieczki skupiało się na filmowym dorobku gminy Poświętne. Wątki filmowe przeplatały się z historycznymi, bo taka jest historia gminy, co najlepiej widać na przykładzie filmu "Hubal", który zrealizowano w autentycznych plenerach.

Goście zapoznali się też z twórczością KGW z Poświętnego, Studzianny i Anielina oraz mieli okazję posmakować lokalnych specjałów kulinarnych.

Wycieczka zakończyła się przy szańcu mjr Hubala w Anielinie spotkaniem integracyjnym, podczas którego przedstawiciele gminy Nieborów podarowali prezenty z podziękowaniem za gościnę, a wójt gminy Poświętne Michał Franas w odpowiedzi na zaproszenie zapowiedział rewizytę.

 
Designed by Templatka.pl