Spotkali się na wspólnym szkoleniu i ćwiczeniach PDF Drukuj Email

W miejscowości Zarzęcin nad Zalewem Sulejowskim spotkali się druhowie z jednostek OSP gminy Poświętne i Mniszków celem wymiany doświadczeń bojowych, a także odbycia wspólnych ćwiczeń poprzedzonych szkoleniem z zakresu ratownictwa wodnego. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem włodarzy Gmin – wójta gminy Poświętne Michała Franasa i oraz wójta gminy Mniszków Pawła Werłosa, którzy z wielką uwagą obserwowali wspólne ćwiczenia.

Dla przybyłych tego dnia nad Zalew Sulejowski druhów z gminy Poświętne było to niezwykle ważne doświadczenie, gdyż po raz pierwszy mogli uczestniczyć w działaniach związanych z funkcjonowaniem jednostki ratownictwa wodnego. Zanim jednak rozpoczęły się ćwiczenia praktyczne wszyscy otrzymali szczegółowy instruktaż obsługi sprzętu wodnego oraz właściwego zachowania w trakcje akcji ratowniczych.

W trakcie zajęć praktycznych druhowie ćwiczyli m.in. rzucanie kołem ratunkowym, pływanie, sterowanie sprzętem wodnym i podejmowanie poszkodowanego z wody.

Gmina Poświętne zakupiła sprzęt w postaci pontonu z silnikiem spalinowym. Kierownik Obrony Cywilnej Bolesław Kośka wspólnie z wójtem przyglądali się szkoleniu i nie ukrywali satysfakcji z faktu, że zakupiony sprzęt będzie mógł być profesjonalnie wykorzystany m.in. na rzece Pilicy podczas jakiejkolwiek interwencji.

 
Designed by Templatka.pl