Biesiada wiejska w Dębie PDF Drukuj Email

W gminie Poświętne okres wakacyjny został rozpoczęty biesiadą wiejską w miejscowości Dęba. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w dniu 9 lipca 2016 r. przy świetlicy wiejskiej byli: Wójt Gminy Poświętne, Koło Gospodyń Wiejskich w Dębie, Wspólnota Wsi Dęba oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem. Na zaproszenie przybyli liczni goście wśród których byli m.in.: Przewodnicząca Komisji Nauki, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Łódzkiego – Beata Ozga-Flejszer, Główny Lekarz Weterynarii – Włodzimierz Skorupski, Starosta Opoczyński – Józef Róg, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie – Adam Grabowski, Prezes Zarządu MPK Opoczno – Andrzej Kopania, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie - Zdzisław Miękus, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie - Jerzy Misiurski, radni i sołtysi Gminy Poświętne, kierownicy jednostek podległych.

Biesiada rozpoczęła się o godz. 19.30. Wszystkich przybyłych na ten dzień do Dęby przywitał wójt Michał Franas. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Beata Ozga-Flejszer, Włodzimierz Skorupski oraz Starosta Opoczyński Józef Róg, który mówił o bardzo dobrej współpracy z samorządem. Z kolei wójt Michał Franas dziękował KGW w Dębie oraz sołtysowi i zarazem szefowi wspólnoty wiejskiej w Dębie Leszkowi Wiecheckiemu za zaangażowanie i wsparcie organizacji biesiady.

Po zakończeniu oficjalnej części wstępnej z programem artystycznym wystąpiło KGW z Dęby. Panie wykonały kilka pieśni z swojego repertuaru. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła premierowa prezentacja skeczu będącego ironiczną konfrontacją zwyczajów i obyczajów mieszkańców wsi i miasta. Na scenie pojawił się również „Bliźniak Marcina Dańca” ze swoim monologiem.

Następnie wszyscy uczestnicy biesiady w wspaniałych humorach przystąpili do zabawy tanecznej z zespołem RECORD, której towarzyszyły pyszne potrawy z grilla. Dla dzieci przeprowadzone zostały natomiast liczne konkursy sportowo-zręcznościowe z atrakcyjnymi nagrodami.

Wspaniała zabawa trwała do północy.

 
Designed by Templatka.pl