Festyn Rodzinny w Dębie PDF Drukuj Email

W niedzielę 5 czerwca 2016 roku w Szkole Filialnej w Dębie odbył się Festyn Rodzinny. Wśród licznych gości obecni byli m.in.: zastępca wójta Maria Grzybek, przewodniczący Rady Gminy Przemysław Skrzypek, przewodniczący Gminnej Komisji Oświatowej Maciej Szufladowicz,   dyrektor ZSS w Poświętnem Bogusław Fidelus, kierownik Szkoły Filialnej w Brudzewicach Elżbieta Grzegorska, radni Gminy Poświętne i Koło Gospodyń Wiejskich z Dęby.

Nauczyciele z uczniami przygotowali bogaty i ciekawy program artystyczny pod hasłem „Dla Ciebie, Przyrodo” propagujący ochronę przyrody. Uczniowie klas II-III odgrywając role Babci Nadziei, Ziemi, Doktora i krasnoludków zaprezentowali jak wyglądała kiedyś, a jak wygląda teraz nasza planeta. Mali aktorzy przypomnieli zagrożenia związane z nadmiernym rozwojem przemysłu. Stanowczo podkreślili, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać. Na zakończenie dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej wykonały taniec motyli do utworu Piotra Czajkowskiego. Uroczystość uświetnił występ Koła Gospodyń Wiejskich z Dęby.

Atrakcji nie brakowało i nikt się nie nudził. Każde dziecko mogło ciekawie spędzić czas z rodzicami i swoimi bliskimi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej z Paradyża.

Dzieci mogły pobawić się na dmuchanym zamku, zjeżdżalni, pokonać tor przeszkód i zrobić sobie tatuaż. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Ponieważ na świeżym powietrzu apetyty dopisywały, zadbano również o zdrowy i smaczny posiłek. Były pieczone kiełbaski, sałatki i domowe ciasta. W miłej atmosferze czas szybko minął. Impreza została uwieczniona na fotografiach, które będą przypominały o wspaniałej zabawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim,którzy włączyli się w organizację festynu.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkich materiałów filmowych na naszym kanale serwisu youtube pod adresami: film - cz. I i film - cz. II

 
Designed by Templatka.pl