Noc bibliotek PDF Drukuj Email

4 czerwca 2016 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem przystąpiła do II edycji Nocy Bibliotek. W godzinach od 17.00 do 21.00 wszyscy zainteresowani tym wydarzeniem mogli przybyć do Biblioteki i przeżyć niezwykłą przygodę z książką.

Uczestnicy wykonali maski nietoperza, podczas tych zajęć zaprzyjaźniona maskota ,,Baby Jagi'' roztaczała tajemniczy i magiczny nastrój. Następnie dzieląc się fragmentami, czytali „Lokomotywę” – J.Tuwima Niezwykłą atrakcją okazało się karaoke – śpiewanie dzieci do mikrofonu. „Mali giganci” – bardzo aktywnie uczestniczyli w kalamburach ,brawami nagradzano każde odgadnięte hasło, zabawie nie było końca. Dużą radością dla uczestników „Nocy Bibliotek” było przybycie wicewójt pani Marii Grzybek z upominkiem, w postaci cukierków dla wszystkich.

Dzieci zaśpiewały dla wicewójt cykl piosenek. Następnie dużym zainteresowaniem cieszyło się czytanie przy lampkach na kocach między regałami. Ciekawostką okazała się „Księga imion dla dzieci” - Beaty Jacewicz i Martyny Jacewicz, z której dowiedziały się o znaczeniu swoich imion. Pani wicewójt Maria Grzybek na prośbę dzieci składała autografy na zakładkach książkowych „Nocy Bibliotek”. Dzieci odwdzięczyły się i również na zakładkach złożyły życzenia dla wójta pana Michała Franasa i wicewójt pani Marii Grzybek. Atrakcje w bibliotece zakończyły się po godzinie 21.00 smacznym akcentem w postaci pizzy. Kiedy nadeszła pora powrotu do domu, wszyscy żałowali, że czas minął tak szybko, mając nadzieję, na powtórzenie podobnej Nocy Bibliotek.

 
Designed by Templatka.pl