"Stowarzyszenie Poświętne – nakręcona gmina" aktywne także w bieganiu PDF Drukuj Email

W minioną sobotę w Nowym Mieście nad Pilicą w odbył się pod patronatem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego XVIII bieg pod nazwą "Nowe Miasto biega". I choć dystans liczył tylko 3,5 km, to jednak ze względu na wysoką temperaturę powietrza oraz 400-metrowy finiszowy podbieg po drodze gruntowej, trasa wyścigu okazała się wymagająca wobec startujących uczestników.

Od początku biegu wyodrębniła się 6-osobowa grupa, która prowadziła bieg. W tym gronie znalazł się m.in. Wojciech Jaskuła szef nowopowstałego Stowarzyszenia Poświętne – nakręcona gmina, który swój start ukończył na 2 miejscu w klasyfikacji Open. Klasyfikacje generalną zdominowali maratończycy. Udział w biegu wziął także Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Pan Wojciech biega z hasłem: „Biegam, bo lubię Poświętne”. Często bierze udział w maratonach, m.in. w Krakowie, Poznaniu czy ostatnio 3 Maja w Warszawie. Wspólnie z wójtem gminy Poświętne Michałem Franasem rozważa zorganizowanie biegu na terenie gminy Poświętne, którą stara się promować po całej Polsce.

W kwietniu starosta opoczyński docenił i nagrodził Pana Wojciecha Jaskułę za jego autorski projekt na najciekawszą trasę rowerową pt. „Dojdziesz bracie, choć krucho jest – śladami Franka Dolasa po powiecie opoczyńskim”. Trasa stanowi nawiązanie do losów bohatera komedii „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” i obejmuje miejsca na terenie naszej gminy, w których kręcone były liczne sceny tego już kultowego filmu.

 
Designed by Templatka.pl