Tydzień atrakcji w w Samorządowym Punkcie Przedszkolnym w Brudzewicach PDF Drukuj Email

Ostatnie tygodnie dostarczyły przedszkolakom z Samorządowego Punktu Przedszkolnego w Brudzewicach wiele wrażeń. Dzieci miały okazję świętować „Tęczowy tydzień”, który stał się już tradycją. W ramach jego obchodów Panie przygotowały dzieciom wiele atrakcji, a każdego dnia obowiązywał inny kolor.

Tydzień rozpoczął się kolorem zielonym, tego dnia przedszkolaki ubrane w kolor zielony zmieniły się w małych ogrodników, przyozdabiając swoją salę donicami pełnymi kwiatów. Wtorek był dniem niebieskim, dzieci miały okazję poznać właściwości wody i pod okiem nauczyciela wykonać doświadczenia z nią związane. Kolor pomarańczowy królował w środę, tego dnia przedszkolaki obchodziły urodziny marchewki, z tej okazji przygotowały własnoręcznie sok marchewkowo-jabłkowy. Wielką frajdę sprawił dzieciom dzień czerwony, tego dnia w całym budynku roznosiły się przyjemne zapachy bowiem dzieci samodzielnie wykonały prawdziwą włoską pizzę!!!

W piątek czekała na dzieci prawdziwa niespodzianka, bowiem pojawili się w przedszkolu wyjątkowi goście. Odrobinę swojego cennego czasu poświęcili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Opocznie. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli im jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, oraz jak właściwie powinni podróżować najmłodsi w samochodach osobowych. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z umundurowaniem policjanta na służbie, a zainteresowane dzieci mogły zadawać pytania, na które nasi goście chętnie udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Na koniec spotkania nastąpiła wymiana prezentów, przedszkolaki otrzymały odblaskowe misie, które przyczepiły do swoich kurtek, natomiast policjanci otrzymali od dzieci przygotowane przez nie lizaki drogowe.

 
Designed by Templatka.pl