Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PDF Drukuj Email

W dniu 27 kwietnia 2016 roku z inicjatywy Wójta Michała Franasa przy Zespole Szkół Samorządowych im. Jana III Sobieskiego odbyły się już po raz kolejny eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych wszystkich gmin powiatu opoczyńskiego - 7 drużyn ze szkół gimnazjalnych oraz 9 z szkół podstawowych. Organizatorem turnieju był Komenda Powiatowa Policji w Opocznie.

Celem turnieju było promowanie wśród uczniów zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kreowanie właściwych postaw i zachowań. Turniej był dwuetapowy. Pierwszą część stanowił test ze znajomości ruchu drogowego. Następnie uczestnicy  sprawdzili się w konkurencji praktycznej - jeździe rowerem po stacjonarnym miasteczku ruchu drogowego, które znajduje się przy Zespole Szkół Samorządowych w Poświętnem.

Na zakończenie turnieju Wójt Michał Franas wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji inspektorem Markiem Grzegorym-Roróg oraz wójtem Gminy Mniszków Pawłem Werłosem wręczyli uczestnikom i zwycięzcom nagrody ufundowane przez samorządy poszczególnych gmin naszego powiatu, Starostwo Powiatowe w Opocznie, Automobil Klub Tomaszów Mazowiecki, Optex S.A Opoczno, Ceramikę Paradyż.

Zwycięzcami tegorocznego etapu powiatowego w kategorii szkół podstawowych okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w  Sławnie, a na kolejnych miejscach uplasowały się odpowiednio drużyny SP Wójcin i SP Libiszów. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został Tomasz Kamiński.

W kategorii gimnazjów najlepsi byli uczniowie z Gimnazjum w Mniszkowie. Na kolejnych miejscach uplasowali się odpowiednio uczniowie: Gimnazjum w Białaczowie i Paradyżu. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Bartłomiej Pastuszka.

Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu.

 
Designed by Templatka.pl