Wyścig Kolarski Szlakiem Walk Majora Hubala PDF Drukuj Email

W dniu 6 kwietnia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem ogólnopolskich mediów, w czasie której przedstawiono szczegóły organizowanego w dniach 21-24 kwietnia XI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala. W konferencji uczestniczyli m.in. burmistrz Opoczna, Drzewicy, Końskich oraz prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Skarżyska-Kamiennej. Wśród zaproszonych gości był również wójt Gminy Poświętne Michał Franas, który promował walory turystyczne naszej gminy.

Prolog wyścigu, w którym uczestnicy powalczą o szablę legendarnego dowódcy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala nastąpi w Skarżysku-Kamiennej, a zakończenie w Końskich. Pozostałe etapy odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim, a 23 kwietnia wyścig będzie rozgrywany na drogach powiatu opoczyńskiego. Kolarze przejadą szlakiem wyznaczonym przez gminę Poświętne, Drzewica i Opoczno. W przypadku naszej gminy jest to pierwsza tej rangi uroczystość patriotyczna połączona z imprezą sportową.

Start zapowiedziały wszystkie krajowe grupy kolarskie, a także kilka zagranicznych. Dyrektorem wyścigu jest Andrzej Sypytkowski, srebrny medalista olimpijski z Seulu (1988).

Program 2 etapu Poświętne-Opoczno – 23 kwietnia 2016 r.:

10.00 Modlitwa w bazylice w Poświętnem w intencji Hubalczyków

11.00 Początek podpisywania listy startowej

11.45 Powitanie kolarzy przez wójta Gminy Poświętne

12.00 Start honorowy i przejazd do Anielina

12.05 Składanie wiązanek i kwiatów przy Szańcu Hubala

12.15 Start ostry

16.30 – 17.00 Uroczyste zakończenie, wręczenie nagród i koszulek klasyfikacji przez burmistrza Opoczna 
Designed by Templatka.pl