Wielkanocne spotkanie w Brudzewicach PDF Drukuj Email

W dniu 22 marca w Filialnej Szkole Podstawowej w Brudzewicach odbyło się spotkanie przedświąteczne, pod hasłem "Tradycje i zwyczaje wielkanocne". W spotkaniu oprócz uczniów i rodziców uczestniczyli również zaproszeni goście: wójt Gminy Poświętne Michał Franas, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy Poświętne Maciej Szufladowicz oraz dyrektor ZSS w Poświętnem z Filiami w Dębie i Brudzewicach Bogusław Fidelus.

Uroczystość rozpoczęła witając wszystkich przybyłych pani kierownik Elżbieta Grzegorska. W części artystycznej przygotowanej przez panią Lilianę Bukowską uczniowie przypomnieli jeden z zapomnianych już zwyczajów świątecznych "Chodzenie po dyngusie z kurkiem wielkanocnym". Chłopcy ubrani w stroje ludowe śpiewali piosenki dyngusowe, składali życzenia oraz polewali wodą. Dziewczęta w podziękowaniu za te odwiedziny obdarowały chłopców pisankami wielkanocnymi.

Na przygotowanym stole wielkanocnym, udekorowanym ozdobami wykonanymi przez dzieci, nie zabrakło wielkanocnych bab i ciast, którymi poczęstowani zostali wszyscy uczestnicy spotkania.

Wójt składając wszystkim życzenia wielkanocne podziękował dyrekcji szkoły oraz nauczycielom przygotowania uczniów, a rodzicom pogratulował tak zdolnych dzieci.

 
Designed by Templatka.pl