Turniej Wiedzy Pożarniczej PDF Drukuj Email

W dniu 11 marca 2016 roku w świetlicy Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Przebieg konkursu pilnie śledziła komisja konkursowa w składzie: brygadier Andrzej Śpiewak – naczelnik wydziału operacyjnego PSP w Opocznie, druh Daniel Szczepaniak – naczelnik OSP Poświętne, Maria Grzybek - zastępca wójta Gminy Poświętne.

W turnieju, który ma na celu popularyzowanie przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, udział wzięło w 20 uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem.

Pierwsza część turnieju odbyła się w oparciu o test składający się z 25 pytań, który omówił brygadier Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie Andrzej Śpiewak. Dokonując oceny złożonych arkuszy testowych komisja do drugiego ustnego etapu turnieju zakwalifikowała po 3 osoby, które uzyskały największą liczbę punktów, a byli to:

- w zakresie Szkoły Podstawowej Krystian Ślusarczyk, Lidia Mnich i Wiktor Łuczyński,

- w grupie dzieci starszych – gimnazjum do etapu ustnego zakwalifikowały się: Robert Krakowiak, Michał Matuszczak, Aleksandra Badura.

W toku eliminacji ustnych do ścisłego finału i reprezentowania szkoły jak i gminy podczas eliminacji powiatowych zakwalifikowali się Wiktor Łuczyński i Aleksandra Badura.

Eliminacje powiatowe odbędą się w dniu 18 marca 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszego powodzenia.

 
Designed by Templatka.pl