Spotkanie samorządowców z diecezji radomskiej poświęcone przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży PDF Drukuj Email

W minionym tygodniu zastępca wójta Maria Grzybek uczestniczyła w spotkaniu samorządowców z diecezji radomskiej  poświęconym przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży 2016. Spotkanie  odbyło się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Przedstawiono aktualny stan przygotowań oraz zaangażowanie poszczególnych samorządów. Dla naszego regionu szczególne znaczenie będzie miał „Tydzień w Diecezji”, przeżywany w ramach Światowych Dni Młodzieży w dniach 20 - 25 lipca 2016 r.

Jak przewidują organizatorzy na Światowe Dni Młodzieży 2016 do naszego kraju przyjedzie około 2,5 mln młodych ludzi z całego świata. Będzie to wielkie wydarzenie dla Kościoła i naszej Ojczyzny, a zarazem wspaniała okazja do promocji Polski na całym świecie.

Jak poinformował diecezjalny koordynator ŚDM ks. Marek Adamczyk aż 4 tysiące rodzin, w tym 2 tys. z samego Radomia zadeklarowało przyjęcie pielgrzymów do swoich domów. Lista pielgrzymów jest bardzo długa, są to osobach z Litwy, Białorusi, Brazylii, Słowacji, Kongo, Ugandy, USA, Węgier, czy Francji.

Sztandarową imprezą w czasie Dni w Diecezji będzie "Posmakuj Polskę", która odbędzie się 23 lipca 2016 roku z udziałem prawie 30 stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich. Tego samego dnia odbędzie się również Apel Młodych na Placu Jagiellońskim w Radomiu, "Polonez na tysiąc par" w centrum miasta, czy interaktywne szlaki turystyczne po Radomiu z udziałem grup rekonstrukcyjnych. W programie "Tygodnia w Diecezji” jest również piesza pielgrzymka do jednego z sanktuariów maryjnych w diecezji radomskiej oraz „Festiwal Narodów”.

aa

 
Designed by Templatka.pl