Wieczór wigilijny „Magia świąt” PDF Drukuj Email

Okazją do świątecznego spotkania i wspólnego obchodzenia uroczystości Bożego Narodzenia stał się zorganizowany w dniu 17 grudnia br. wieczór wigilijny pt. „Magia świąt”. Z inicjatywy wójta Michała Franasa  po raz pierwszy odbyło się świąteczne spotkanie opłatkowe z Seniorami naszej gminy, które zostało sfinansowane ze środków Stowarzyszenia Dolina Pilicy w ramach działania „Granty Stowarzyszenia Dolina Pilicy”. Oprócz wójta i jego zastępcy gośćmi byli również księża z Parafii św. Filipa Nerii i św. Jana Chrzciciela w Studziannie, przewodniczący Rady Gminy, przewodniczący komisji stałych RG, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, gminna przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich oraz twórcy ludowi.

Uczestnictwo w spotkaniu wigilijnym, tradycyjne potrawy, wspólne kolędowanie było okazją do przeżywania uroczystości w atmosferze serdeczności, ciepła i wzajemnego szacunku. Świąteczne dekoracje, płomień świec, łamanie się opłatkiem oraz składanie wzajemnych życzeń to chwile, które pozwoliły wszystkim poczuć radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Wieczór wigilijny urozmaicony został wspaniałym występem artystycznym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brudzewicach, które śpiewając kolędy, pastorałki, recytując piękne wiersze wprowadziły magię świątecznej atmosfery. Swe wielkie zdolności artystyczne w repertuarze świątecznym zaprezentowali również Pan Eugeniusz Pasieczyński oraz Pani Barbara Łuczyńska.

Wraz z złożonymi przez wójta życzeniami szczęścia, radości i zdrowia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku wszystkim gościom wręczone zostały pięknie ozdobione, kolorowe bombki własnoręcznie wykonane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Z nadzieją kolejnego, wspólnego spotkania wigilijnego dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

 
Designed by Templatka.pl