Konkurs Darcia Pierza w Rzeczycy PDF Drukuj Email

W dniu 27 listopada 2015 roku w Rzeczycy odbył się XV Regionalny Konkurs Darcia Pierza, na którym gminę Poświętne reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Anielina. Dzielne panie wspierali panowie - wójt Gminy Poświętne Michał Franas oraz sołtys wsi Anielin Piotr Kaczmarczyk - co zapewne przyczyniło się do końcowego sukcesu.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16.00 w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy koncertem laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złote Łabędzie”. Jednak najważniejszy tego dnia był Powiatowy Konkurs Darcia Pierza. Do bardzo ciekawej rywalizacji stanęło 14 drużyn, a w tym jedna z naszej gminy.

Choć impreza w dużej mierze ma charakter zabawy będącej kultywowaniem dawnego obyczaju ludowego należy zauważyć, iż sama rywalizacja była niezwykle interesująca i zacięta od początku do samego końca. Świadczyć o tym może choćby biały puch piór unoszący się na sali. W rezultacie przedstawicielki gminy Poświętne odniosły niebywały sukces zdobywając drugie miejsce w całej stawce. Imprezę zakończyła taneczna zabawa andrzejkowa.

 
Designed by Templatka.pl