Znów ślubowali pierwszoklasiści PDF Drukuj Email

Po uczniach klas pierwszych szkół podstawowych ślubowanie złożyli również pierwszoklasiści Gimnazjum Publicznego w Poświętnem. Związane z tym uroczystości odbyły się w dniu 26 listopada w Zespole Szkół Samorządowych w Poświętnem, a zaszczycił je swą obecnością wójt Gminy Poświętne Michał Franas.

Zgodnie z przyjętą tradycją akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Po słowie wstępnym wygłoszonym przez dyrektora ZSS w Poświętnem Bogusława Fidelusa nastąpił moment kulminacyjny uroczystości. W obecności swych rodziców, nauczycieli i pedagogów, a także starszych kolegów i koleżanek 27 uczniów złożyło ślubowanie.

Następnym punktem uroczystości był program artystyczny w trakcie, którego nie zabrakło wielu wierszy i piosenek. Część oficjalną zakończyła krótka przemowa wójta Michała Franasa, który pogratulował wszystkim pierwszoklasistom osiągnięcia kolejnego etapu swej edukacji. Ponadto włodarz gminy złożył życzenia zdobywania wielu sukcesów potwierdzonych wynikami w nauce oraz laurami w konkursach, zawodach i olimpiadach.

Po krótkiej przerwie, przy udziale uczniów starszych klas, przedstawiona została część satyryczno-rozrywkowa, która wzbudziła salwy śmiechu i …gromkich braw. Całość zakończył smaczny poczęstunek oraz andrzejkowa dyskoteka szkolna.

 
Designed by Templatka.pl