Wybory do Sejmu i Senatu RP PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Poświętne informuje wszystkich mieszkańców gminy Poświętne oraz osoby, które będą brały udział w głosowania na terenie naszej gminy, że  w dniu 25 października 2015 roku odbędą się Wybory do Sejmu i Senatu RP Polskiej.

W gminie Poświętne są wyznaczone następujące obwody głosowania:

- Obwód Nr 1 w Poświętnem z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Poświętnem, która znajduje się w Zespole Szkół Samorządowych w Poświętnem przy ul. Szkolnej 2a. Do tego obwodu głosowania przypisane są następujące sołectwa: Anielin, Ponikła, Stefanów, Poświętne, Poręby, Małoszyce, Studzianna.

- Obwód Nr 2 w Dębie z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Dębie, która mieści się w świetlicy wiejskiej w Dębie, pod nr 143. Do obwodu Nr 2 przypisane są sołectwa: Buczek, Dęba, Dęborzeczka.

- Obwód Nr 3 w Brudzewicach z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Brudzewicach, która mieści się w Szkole Podstawowej w Brudzewicach, adres Brudzewice-Kolonia 59. Do obwodu Nr 3 przypisane są sołectwa: Brudzewice, Brudzewice-Kolonia.

- Obwód Nr 4 w Gapininie z siedzibą w remizie OSP Gapinin, adres Gapinin-Kolonia 24a. Do obwodu Nr 4 przypisane są sołectwa: Gapinin, Mysiakowiec, Wólka Kuligowska.

Lokale w obwodzie głosowania Nr 1 i Nr 2 są dostosowane do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Komisje w obwodzie głosowania Nr 1 i Nr 2 są komisjami wyznaczonymi do celów głosowania korespondencyjnego. Wyborca, który posiada zaświadczenie o prawie do głosowania może głosować w dowolnie wybranym obwodzie głosowania.

Przed przystąpieniem do głosowania wyborca okazuje obwodowej komisji wyborczej dokument umożliwiający stwierdzenie jego tożsamości.

Głosowanie w dniu 25 października 2015 r. odbywać się będzie w lokalach wyborczych od godziny 7.00 do 21.00.

UWAGA!!!

Prosimy o uwzględnienie zmiany czasu z letniego na zimowy, która nastąpi w dniu wyborów tj. o godz. 3.00 zegary zostaną przestawione na godz. 2.00.

 
Designed by Templatka.pl