Święto Pieczonego Ziemniaka w Brudzewicach PDF Drukuj Email

W dniu 4 października 2015 roku na placu przed Filialną Szkołą Podstawową w Brudzewicach odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Przy pięknej pogodzie zorganizowano wiele gier i zabaw integrujących uczniów, rodziców, wychowawców i zaproszonych gości, ale nie były to jedyne atrakcje przygotowane na ten dzień.

Imprezę o godz. 14 rozpoczęła Pani Elżbieta Grzegorska – Kierownik Filialnej Szkoły Podstawowej w Brudzewicach witając wszystkich przybyłych oraz życząc udanej zabawy.

Nie zabrakło wielu zaproszonych gości, a wśród których byli m.in.: Wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Zastępca Wójta Maria Grzybek,  Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki, Radny Marian Grzegorski, Radna Monika Żak, Radny Maciej Szufladowicz, Sołtysi - Krystyna Petrus oraz Henryk Łaski, członkowie Koła Łowieckiego „Diana”, Proboszcz Parafii w Studziannie ks. Jerzy Cedrowski, Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim Stanisław Sipa, Prezes KS Poświętne Andrzej Kowalik, Trener KS Poświętne Zbigniew Wojtaszek.

Jako pierwsi z swym repertuarem muzyczno-tanecznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego w Brudzewicach. Występy te zostały nagrodzone gromkimi brawa, ale był to dopiero początek wspaniałej zabawy, której kolejnym punktem były ziemniaczane zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców. Wśród wielu konkursów najwięcej emocji wywołał wybór najciekawszej pracy pt. ”ziemniaczane cudaki” , które przygotowały dzieci. Wszystkie prace  były tak piękne i pomysłowe , ze wybór najlepszych był niezwykle trudny dla oceniającej komisji. Nie zabrakło rownież „obierania i ścierania ziemniaków na czas” czy „konkursu na najdłuższą obierkę”. Zarówno ci najmłodsi  jak i ich rodzice świetnie radzili sobie w rozgrywanych konkurencjach.

Zasłużone nagrody wręczyli: Wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Kierownik Filialnej Szkoły Podstawowej w Brudzewicach Elżbieta Grzegorska oraz pracownicy placówki. Ponadto Wójt ufundował dla wszystkich podopiecznych Punktu Przedszkolnego oraz uczniów Szkoły Filialnej w Brudzewicach ciekawy zestaw upominków i słodyczy.

Na wszystkich zgromadzonych czekały również przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej, wychowanków Punktu Przedszkolnego oraz rodziców stoiska z różnymi potrawami, gdzie „królował” ziemniak. Prezentacja była połączona z konkursem na najsmaczniejszą potrawę oraz najładniejsze stoisko.

Obok potraw przygotowanych w ramach konkursu wszystkim smakowały dobrze wypieczone w ognisku ziemniaki, a dodatkiem do nich były kiełbaski i kaszanka z grilla.

Oczywiście tak wspaniała impreza nie odbyłaby się gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców i pomoc sponsorów wśród których byli: P. Zdzisław Wojciechowski - właściciel Zakładu Usługowo-Handlowego „Wojciechowski”, P. Marian Grzegorski z Poświętnego, P. Paweł i Magdalena Bogusz – właściciele zajazdu „Leśniczówka”, P. Dobiesław Kaczuba – Prezes Zarządu OPTEX w Opocznie oraz myśliwi z Koła Łowieckiego „Diana”.

DSC 2089

 
Designed by Templatka.pl