Koncert muzyki klasycznej i operowej PDF Drukuj Email

W dniu 1 sierpnia 2015 roku o godz. 12.30 w bazylice św. Rodziny w Poświętnem odbył się koncert muzyki klasycznej i operowej, który poprowadziła Pani Wanda Bargiełowska-Bargeyłło. Swój talent i kunszt zaprezentowali wspomniana prowadząca jako mezzosopran, Anna Kutkowska-Kass -  sopran koloraturowy, Witold Żołądkiewicz – baryton, Robert Morawski - solo fortepianowe i akompaniament.

Koncert podzielony był na dwie części i rozpoczął się od Nocturn cis-moll Fryderyka Chopina. Następnie soliści wykonali pieśni Powstania Warszawskiego, między innymi: Pałacyk Michała, Warszawo ma, Małe kino, Marsz Mokotowa, Serce w plecaku.

Drugą część rozpoczął fragment poloneza a-dur Fryderyka Chopina po którym można było usłyszeć Ave Maria Gounoda, Ave Maria Schuberta oraz polskie utwory muzyki klasycznej mówiące o miłości ojczyzny mi.in.: Aria Hanny i Aria Miecznika z Opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki.

Po skończonych występach Wójt Gminy Poświętne Michał Frans wręczając prowadzącej koncert Pani Wandzie Bargiełowskej-Bargeyłło bukiet kwiatów, złożył podziękowania za stworzenie wspaniałego wydarzenia, które we wnętrzach barokowej bazyliki zyskało dodatkowy wymiar artystyczny oraz było wspaniałą ucztą dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej i operowej. Słowa podziękowania wyraził również ks. Proboszcz Jerzy Cedrowski, który już od kilku lat gości artystów w bazylice św. Rodziny w Poświętnem – Studziannie.

 
Designed by Templatka.pl