Dzieci z Zespołu Ludowego z Brudzewic oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dęby na „Rewii Sztuki Ludowej Drzewica 2015” PDF Drukuj Email


W niedzielę, 19 lipca 2015 roku na scenie Regionalnego Centrum Kultury w ramach „REWII SZTUKI LUDOWEJ DRZEWICA 2015” gościnnie wystąpiły dzieci z Zespołu Ludowego z Brudzewic oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dęby. Dzieci z Brudzewic oprócz repertuaru muzycznego zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, Panie z Koła Gospodyń z Dęby zaprezentowały umiejętności wokalne.


Zespołom ludowym z Gminy Poświętne podczas Rewii towarzyszyli Maria Grzybek Zastępca Wójta, Halina Zasowska Kierownik GOK, Zdzisław Serafin Radny Rady Gminy Poświętne, Leszek Wiechecki sołtys z Dęby oraz Elżbieta Grzegorska Kierownik Filii SP w Brudzewicach wraz z nauczycielami z tejże szkoły.


Rewia Sztuki Ludowej Drzewica 2015” to pierwsza edycja przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy i miasta Drzewica. Organizatorami przedsięwzięcia było Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” oraz Regionalne Centrum Kultury. Celem Rewii Sztuki Ludowej było przede wszystkim promowanie regionalnego i lokalnego dorobku kultury województwa łódzkiego, podniesienie rangi sztuki ludowej oraz integracja społeczności lokalnej. Impreza miała charakter konkursu adresowanego do Kół Gospodyń Wiejskich, działających na terenie gminy Drzewica.


Zdaniem wójta to wyróżnienie i promocja, że właśnie Gmina Poświętne mogła zaprezentować się gościnnie podczas „Rewii Sztuki Ludowej.”


Na ręce wójta Michała Franasa organizatorzy przekazali podziękowania za okazaną pomoc przy organizacji w/w przedsięwzięcia w szczególności mając na uwadze występy mieszkańców Gminy Poświętne.
Wiecej zdjęć w galerii pod adresem.

 
Designed by Templatka.pl