Porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych PDF Drukuj Email


Wójt Gminy Poświętne podpisał porozumienie z Komendantem Powiatowym Policji w Opocznie w sprawie zorganizowania w okresie wakacyjnych weekendów służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy policji na terenie naszej gminy.


W dniu 2 lipca 2015 roku Wójt Gminy Poświętne Michał Franas w obecności Komendanta Drzewickiego Komisariatu, podinsp. Wojciecha Dworaka podpisał porozumienie z Komendantem Powiatowy Policji w Opocznie, mł. insp. Marek Grzegory – Roróg, zawarte pomiędzy Gminą Poświętne, a opoczyńską jednostką policji. W ramach niniejszego porozumienia w okresie wakacyjnych weekendów na terenie naszej gminy zwiększona zostanie ilość prewencyjnych patroli policyjnych poprzez uruchomienie systemu służb ponadnormatywnych. Gmina Poświętne przekaże środki finansowe w wysokości 3000 zł za czas służby przekraczający normę określoną w ustawie o Policji.


Działanie to ma na celu podniesienie bezpieczeństwa poprzez aktywne przeciwdziałanie czynom chuligańskim w wzmożonym okresie wakacji letnich oraz jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców jak i gości naszej gminy.


 

 
Designed by Templatka.pl