Spotkanie wójta z gimnazjalistami PDF Drukuj Email

W miniony poniedziałek wójt gminy Poświętne Michał Franas zaprosił na spotkanie do sali konferencyjnej Urzędu Gminy uczniów III klasy Gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem.

Przy coli i ciasteczkach wójt podziękował uczniom za zaproszenie go kilka dni wcześniej na uroczysty obiad z okazji zakończenia ich edukacji w gminie Poświętne. W ramach rewanżu włodarz zapoznał absolwentów z funkcjonowaniem Urzędu Gminy. Przybliżył przyszłym absolwentom na czym polega praca samorządu i jednostek podległych. Uczniowie dzielili się z wójtem swoimi planami związanymi z dalszą edukacją w wybranych szkołach na terenie powiatu tomaszowskiego, opoczyńskiego i piotrkowskiego. Młodzież zadawała wójtowi także pytania głównie związane z jego wizją prowadzenia gminy na przyszłe lata. Na zakończenie spotkania wójt Michał Franas życzył absolwentom gimnazjum udanych wakacji, powodzenia na nowej drodze zdobywania wiedzy w szkołach ponadgimnazjalnych oraz dziękował wychowawczyni klasy III Renacie Fiderek.

– Młodzi ludzie mają wiele ciekawych pomysłów, jako wójt chcę wprowadzić zwyczaj spotykania się z nimi także w Urzędzie Gminy, gdzie już jako dorośli ludzie będą częstymi gośćmi, a niektórzy z nich zapewne przyszłymi samorządowcami – mówił wójt Franas.


 
Designed by Templatka.pl