Wystawa poplenerowa „V Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Znane/Nieznane" PDF Drukuj Email

W dniu 20 maja 2015 roku o godzinie 18.00 w Centrum Turysty i Pielgrzyma im. Św. Filipa Nerii w Poświętnem odbyła się  robocza wystawa na zakończenie pleneru malarskiego organizowanego przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków. W wystawie uczestniczył Michał Franas - Wójt Gminy Poświętne,  Marek Mazur – Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, który jednocześnie objął honorowy patronat nad plenerem oraz Bogdan Bujak – Prezes Zarządu Piotrowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej ''EURO-CENTRUM'', który był organizatorem pleneru.

Pomimo deszczu mieszkańcy Poświętnego licznie przybyli na wystawę poplenerową. Podczas wystawy podziwiać można było obrazy będące efektem dziesięciodniowego pleneru przedstawiające m.in. najbardziej urokliwe miejsca Gminy, w której zarówno dominują piękne obiekty sakralne, jak i krajobraz nadpilicznych miejscowości i pół. Wśród artystów, którzy uwiecznili takie miejsca byli: Bogusław Maria Piasecki, Henryk Trojan, Juliusz Merweg, Iwona Perlińska, Anna Daria Merska, Tomasz Cieślik, Dominika Paczkowska, Ina i Włodzimierz Bobryk, Jakub  Lesiński i Ewa Ciszewska. Władze samorządowe Gminy zadbały również o to by artyści podczas pleneru spotkali się z uczniami ZSS w Poświętnem i poprowadzili z nimi warsztaty. Podczas wystawy zaprezentowano także dzieła uczniów z gminy Poświętne.

Główna wystawa poplenerowa z udziałem artystów oraz zaproszonych gości odbędzie się jesienią, wójt Michał Franas oraz przewodniczący Rady Gminy Przemysław Skrzypek poinformowali, że planowane jest również zorganizowania wystaw z pleneru w Poświętnem, m.in. w Drzewicy, Opocznie i Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej zdjęć w galerii.

 
Designed by Templatka.pl