103 latka w naszej gminie PDF Drukuj Email

W minionym tygodniu Wójt Gminy Poświętne Michał Franas w towarzystwie pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Stanu Cywilnego złożył wizytę Jubilatce Pani Zofii Gruszeckiej z okazji 103 urodzin. Jest to jedna z najstarszych mieszkanek powiatu opoczyńskiego.

Pani Zofia Gruszecka urodziła się 14 maja 1912 roku w Brudzewicach i zamieszkuje w tej miejscowości całe życie. Doczekała się 3 dzieci, 7 wnuków, 8 prawnuków, ma 1 praprawnuczkę. Wójt wręczył Jubilatce prezent oraz bukiet czerwonych róż, życząc wszystkiego dobrego, zdrowia, sił i wytrwałości na dalsze lata życia w otoczeniu bliskich oraz życzliwych ludzi.

„Pani Zofia to osoba dla nas najcenniejsza, przeżyła dwie wojny światowe, nie opuszcza jej poczucie humoru i co ważne nie narzeka na zdrowie, ma doskonały kontakt ze swoimi najbliższymi, którzy tak licznie stawili się podczas 103 urodzin najbliższej im osoby” – podkreślał wójt Gminy Michał Franas. Na pytanie wójta, jakie jubilatka ma marzenia, Pani Zofia bez wahania odpowiedziała, że gdyby nie słaby wzrok, chciałaby iść chociaż na chwilę popracować w polu… Włodarz Gminy obiecał systematycznie odwiedzać najstarszą mieszkankę.

 
Designed by Templatka.pl