Serdecznie zapraszamy na wystawę poplenerową „V Międzynarodowego Pleneru Malarskiego - Poświętne 12 – 21 maja 2015r.” PDF Drukuj Email


Z inicjatywy Wójta Gminy Poświętne Michała Franasa na terenie Gminy Poświętne w dniach 12-21 maja odbywa się V edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Znane/Nieznane.


Założeniem cyklu plenerów organizowanych przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków jest pokazanie pięknych, lecz nieznanych lub zapomnianych terenów województwa łódzkiego. W plenerze uczestniczą artyści z Polski oraz goście z zagranicy – m.in. z Ukrainy. Patronat honorowy nad plenerem objął Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Pan Marek Mazur. Artyści prowadzili również warsztaty plastyczne z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem. Projekt jest współfinansowany ze środków województwa łódzkiego oraz Unii Europejskiej.      


Pierwsza, robocza wystawa na zakończenie pleneru odbędzie się na miejscu – na placu przed Sanktuarium Matki Boskiej Świętorodzinnej w Studziannie – Poświętnem w dniu 20 maja o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!


       

                                                                                             


 
Designed by Templatka.pl