Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

Szanowni  Państwo Nauczyciele  i  Wychowawcy !
    Dzień Edukacji Narodowej, upamiętniający powstanie Komisji Edukacji Narodowej, to święto wszystkich osób odpowiedzialnych za kształcenie dzieci i młodzieży. Pragnę wyrazić Wszystkim Państwu wdzięczność za codzienny wysiłek wkładany w podnoszenie jakości kształcenia, rozpoznawanie potrzeb każdego ucznia  oraz dbanie o jego rozwój.
Dziękuję za troskę o dobro dziecka i otwartość na zmiany, wynikające z potrzeb współczesnego świata. Dzięki Wam, Szanowni Państwo, uczniowie odkrywają talenty i pasje, znajdują motywację do zmagania się ze swoimi słabościami, a współczesna szkoła jest coraz ciekawsza, przyjazna, otwarta na zmiany, ale również pamięta o tradycji i wartościach, które kształtują tożsamość młodych ludzi.
W dzisiejszej, niełatwej rzeczywistości, stajecie się dla młodych ludzi szansą na odnalezienie właściwych wzorców i postaw oraz  pomocą w trudnych chwilach. Poświęćmy swój czas dziecku, które zostało powierzone naszej opiece. Wsłuchajmy się w jego potrzeby i problemy. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy żyjemy bardzo intensywnie, a wartościowe relacje międzyludzkie wypierane są przez internetowe znajomości. Bądźmy nie tylko nauczycielami matematyki, chemii czy geografii, ale także mądrymi doradcami i przyjaciółmi, aby każde dziecko mogło zwrócić się do nas ze swoimi problemami. Tylko w ten sposób zaskarbimy sobie zaufanie dzieci i młodzieży.
    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę skierować do Państwa słowa podziękowania, wyrazy uznania za trud, zaangażowanie i codzienną pracę, a także najserdeczniejsze życzenia. Dziś, w tym wyjątkowym dniu, wyrażam Państwu swą wdzięczność za podejmowane działania, za pasję i entuzjazm w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy .
    Z okazji dzisiejszego święta życzę Państwu satysfakcji z wykonywanej pracy i kolejnych sukcesów Waszych podopiecznych. Niech będą one dla Państwa dodatkową nagrodą i motywacją do dalszych działań podejmowanych na rzecz rozwoju polskiej edukacji.  
    Życzę Państwu, aby otaczające Was dzieci i młodzież mieli pewność, że jesteście ich przyjaciółmi i żeby uczucie to było odwzajemnione.
Nauczycielom w stanie spoczynku  życzę przede wszystkim zdrowia, długich lat życia w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, realizacji wszystkich swoich długo odkładanych planów i marzeń.
    Wszystkim pracownikom oświaty życzę szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz w pracy zawodowej.

Wójt Gminy Poświętne

Mieczysław Stępień

 
Designed by Templatka.pl