Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Wychowawcy !

Dzisiejsze święto nie jest tylko zwykłym kultywowaniem zwyczaju. Wręcz przeciwnie. Jest wspaniałą okazją, aby ukazać całemu społeczeństwu istotę i trudności pracy nauczyciela, wychowawcy i pedagoga.
Obecnie szkoła musi sprostać wielu wyzwaniom cywilizacyjnym. Musi oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej, nauczyć młodego człowieka odnajdywać właściwą drogę w obliczu niebezpieczeństwa i zagrożeń czyhających na każdym kroku, w każdym zakątku ogólnie dostępnego wirtualnego świata. Nie jest to zadanie łatwe.

Współczesny polski nauczyciel, to człowiek wszechstronnie wykształcony, absolwent wyższej uczelni, posiadający kwalifikacje do nauczania dwóch lub więcej przedmiotów oraz posiadający duży zasób wiedzy pedagogicznej. To człowiek świadomy odpowiedzialności, jaka spoczywa na jego barkach. Współczesny nauczyciel to osoba, która jest fachowcem w swej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom.
Młodzież potrzebuje nie tylko wiedzy, ale również poznania prawdziwych, życiowych wartości. Potrzebne są im wzorce i Wy, drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami.

Jestem wdzięczny Państwu za to, co robicie. Życzę dalszych sukcesów edukacyjnych i wychowawczych, zadowolenia z efektów ciężkiej i odpowiedzialnej pracy oraz dużo radości i spełnienia marzeń w życiu osobistym. Do wypełnienia obranej przez Was misji potrzeba mądrości, życzliwości, także miłości i szacunku wobec wychowanków. Niech Wasza Szkoła nadal będzie miejscem, do którego przychodzi się z radością i chęcią do nauki i pracy.
Nauczycielom w stanie spoczynku życzę przede wszystkim zdrowia, długich lat życia w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, realizacji wszystkich swoich długo odkładanych planów i marzeń.

Wszystkim pracownikom oświaty życzę szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz w pracy zawodowej.

Poświętne, 13.10. 2012 roku


Wójt Gminy Poświętne

Mieczysław Stępień

 
Designed by Templatka.pl